Tasavvuf müzigi `uydurma` ilahiler `küfür`


26-04-2011  08:56:29

SELÇUK Üniversitesi Ilahiyat Fakültesi ögretim üyesi Prof. Dr. Orhan Çeker`in dekolte giyen kadinlarin tacizi göze almasi gerektigi açiklamasinin ardindan, ayni üniversite mezunu bir baska ilahiyatçi Osman Ünlü de çok tartisilacak bir baska açiklama yapti. Ünlü, katildigi bir radyo programinda çalginin "haram" oldugunu söyledi. Ünlü, çalginin her çesi dinin haram oldugunu belirttikten sonra daha da ileri giderek tasavvuf müzigine "uydurma", musiki esligin de söylenen ilahilere de "küfür" dedi. Ünlü, "Çalgili olarak bir sey söylüyorsan, haram söylüyorsun, dinliyorsan haram dinliyorsun. Bu çalgiyi ilahiye sokuyorsan küfür olur. Herkes topragin altina girecek, orada hanyayi Konyayi ögrenecek herkes" diye konustu.


TGRT`de ve TGRT Radyo`da program yapan, pek çok kitabi da bulunan Osman Ünlü`nün sözleri, Ismailaga Cemaati`nin internet sitesinde yayinlandi. Ünlü ses kaydinda su açiklamayi yapti;"Yok Türk halk müzigi, yok Türk klasik müzigi, ismine ne dersen de. Yok tasavvuf müzigi. Yok öyle bir sey, sonradan uydurdular.

Hiristiyanlarin Hz. Isa`nin dininden uzaklastigi gibi Müslümanlari da Hz. Muhammed`in dininden uzaklastirarak yepyeni bir din ortaya çikaracaklar. Dolayisiyla çalginin her nevi haramdir. Çalgili olarak bir sey söylüyorsa haram söylüyorsun, dinliyorsun haram dinliyorsun hesabi vardir.` Peki efendim bu çalgiyi ilahiye sokuyorsan o zaman da küfür olur. (habertürk)
<< Önceki Haber Sonraki Haber >>
ETİKETLER :
Benzer Haberler
En Yeni Videolar
Popüler Videolar
Anket
Köşk adayınız kim?
Deniz Baykal
Tayyip Erdoğan
Abdullah Gül
Haşim Kılıç
Meral Akşener
Doğu Perinçek
Son dakika, en son haber, yerel seçim 2014, chp, sözcü,  | MuhalifGazete.com
© Copyright 2013 Muhalif Gazete. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Gezi direnişi
Sözcü
Yasaklı Sitelere Giriş
SAĞLIK
SSK rapor parası sorgulama
e-devlet
SGK
SSK
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Beşiktaş haberleri
SİYASET
Kemal Kılıçdaroğlu
Seçim anketi
Yerel seçim
Mustafa Sarıgül
DÜNYA
Suriye savaşı
Mısır