Tayyip Bey`in oglunun kaç gemisi var biliyor musunuz?

Kamer Genç açikladi
06-04-2012  08:13:18

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, yeni tesvik sistemiyle ilgili dava açmaya hazirlaniyor. Tunceli`nin 5. bölgede yer aldigini ifade eden Genç, "Bakalim bu karsi dava açma imkanimiz olursa bunun iptali için dava açariz. Tunceli`nin de altinci bölgeye alinmasi lazim" dedi.

TBMM`de basin toplantisi düzenleyen CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, yeni tesvik sistemini elestirdi.

Deniz feneriyle basin toplantisina katilan Genç, elindeki haritayi da basin mensuplarina gösterdi. Yeni tesvik sistemine isaret eden Genç, söyle dedi:

"Bu yeni ilan edilen tesvik primleriyle ilgili Tunceli 6. bölgede degil de en geri kalmis bölgede degil de 5. bölgede yer almis. Tayyip Erdogan`i kutluyorum. Tayyip Erdogan`in Tunceli halkina duydugu kin duygusunun tezahürüdür. Sayin Kemal Kiliçdaroglu`nun da Tuncelili olmasi etkisi olmus ben de Tunceliliyim. Herhalde Tayyip Bey beni yakin dostu olarak gördügü için 5. bölgeye almis.

Bakalim bu karsi dava açma imkanimiz olursa bunun iptali için dava açariz. Tunceli`nin de altinci bölgeye alinmasi lazim diye."

TUTUKLU VEKILLER ILE ILGILI ÖNERGE

Meclis Genel Kurulu`nda dün vekillerin tutuksuz yargilanmasi için önerge verdigini, ancak kabul edilmedigini de hatirlatan Genç, "Bu milletvekillerini Tayyip Erdogan`in emriyle içeride tuttugunuzun delilidir, dedim" diye konustu.

Deniz Feneri sorusturmasini da hatirlatan Genç, "Ben niye bu feneri tasiyorum, simdi kravat yaptirdim, bu kravati öteki milletvekillerine de yapacagim. Deniz Feneri olayinda bas sorumlu Tayyip Erdogan`dir, AKP`dir. Deniz Feneri`nden gelen paralar bunlarin cebine girdigi için kamuoyundan saklamaya çalisiyorlar" dedi.

Basin toplantisinda baska kravatlar da yaptiracagini ifade eden Genç, "Tutuklu milletvekilleriyle ilgili de mi yapacaksiniz?" sorusuna da, "Onu da yapacagim, gemicik de yapacagim, Tayyip Bey`in oglunun kaç gemisi var biliyor musunuz, 12`ye yaklasmis" dedi.

`MECLIS`IN ORTASINA GETIRIR BIR DENIZ KURARIZ`

Kravatlari CHP`li vekiller için yaptiracagina isaret eden Genç, "Gemicikleri yüzdürecek misiniz?" sorusuna da, "Meclis`in de ortasina getirir, bir deniz kurariz" diye konustu.

"CHP`li vekillere de vereceginizi söylediniz hep birlikte Genel Kurul`a girer misiniz?" sorusuna da Genç, "Tabi, tabi" yanitini verdi.
<< Önceki Haber Sonraki Haber >>
ETİKETLER :Kamer Genç Deniz Feneri Tayyip Erdogan AKP CHP Tunceli gemi
Benzer Haberler
En Yeni Videolar
Popüler Videolar
Anket
Köşk adayınız kim?
Deniz Baykal
Tayyip Erdoğan
Abdullah Gül
Haşim Kılıç
Meral Akşener
Doğu Perinçek
Son dakika, en son haber, yerel seçim 2014, chp, sözcü,  | MuhalifGazete.com
© Copyright 2013 Muhalif Gazete. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Gezi direnişi
Sözcü
Yasaklı Sitelere Giriş
SAĞLIK
SSK rapor parası sorgulama
e-devlet
SGK
SSK
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Beşiktaş haberleri
SİYASET
Kemal Kılıçdaroğlu
Seçim anketi
Yerel seçim
Mustafa Sarıgül
DÜNYA
Suriye savaşı
Mısır