Denizli`de skandal atama!


25-04-2012  06:45:18

AK Parti Denizli Il Baskani Avni Örki’nin pratisyen doktor esi Nur Örki, 8 ay önce baslayan devlet memurlugu serüveninde basamaklari hizla tirmanarak sube müdürü oldu. Il Saglik Müdürü Dr. Erdogan Tas, "Biz yillara degil, nitelige bakariz, Nur Hanim nitelikli birisi" derken, CHP Merkez Ilçe Baskani Ömer Yurtseven, "Demokrasiyi kurallara uyma rejimi degil de kuralina uydurma rejimi olarak gören AKP”nin yandaslarini koruma, kollama ve kayirma sistemi de tam bir cinlige dönüstü" diye tepki gösterdi.

AK Parti Denizli Il Baskani Avni Örki’nin pratisyen doktor esi Nur Örki, Saglik Bakanligi’nda 11 Agustos 2011 tarihinde yapilan kura çekimine katildi. Dr. Örki, kurada memleketi Denizli’yi çekti. Nur Örki’nin atamasi Buldan Devlet Hastanesi’ne yapildi. Nur Örki burada göreve baslamadan, Valilik oluruyla geçici olarak, Denizli Saglik Müdürlügü bünyesindeki Kanser Erken Tani Merkezi’ne atandi. Ancak kamuoyu tepkisi nedeniyle Vali Abdülkadir Demir bu geçici atamayi iptal ederek, Nur Örki’nin Buldan’daki görevine dönmesini istedi. Nur Örki, saglik sorunlari nedeniyle üç ay rapor aldi. Görevine döner dönmez de atamasi geçen ay Halk Sagligi Il Müdürlügü bünyesindeki Bulasici Olmayan Hastaliklar Subesi’ne yapildi. Nur Örki, kisa süre sonra da bu subenin müdürü oldu.

’TAM BIR SKANDAL’

AK Parti Il Baskani Örki’nin pretisyen doktor esinin 8 aylik devlet memuru olmasina ragmen hizla zirveye tirmanmasinin skandal oldugunu ileri süren CHP Merkez Ilçe Baskani Ömer Yurtseven tepkisini söyle dile getirdi:

Demokrasiyi kurallara uyma rejimi degil de kuralina uydurma rejimi olarak gören AKP’nin yandaslarini koruma kollama ve kayirma sistemi de tam bir ‘’cin’’lige dönüstü.

Bunun en son örnegini AKP Il Baskani Avni Örki’nin doktor esi Nur Örki’nin Buldan Devlet Hastanesi’nden Denizli Saglik Müdürlügü bünyesindeki Bulasici Hastaliklar birimine geçici görevle atanmasinda tanik olmustuk.Çünkü geçtigimiz ocak ayinda Saglik Bakanligi’nda gerçeklesen kur’a sonucu Buldan Devlet Hastanesine atanan Nur Örki,burada göreve baslamadan AKP il baskaninin esi diye Denizli Merkezindeki kanser Erken Teshis Merkezine atanmis,toplumda büyük yanki uyandiran atama CHP Merkez Ilçe baskanligi olarak sert tepkilerimiz üzerine Denizli Valiligi tarafindan iptal edilmisti.Aradan 3 ay geçtikten sonra ``Vicdanlari sizlatan tayin`` , Vicdanlari kanatan atama`` olarak geri dönmüs ve Nur Örki,Saglik Müdürlügü bünyesindeki Bulasici olmayan Hastaliklar birimine yine geçici görevle atanmisti.

Simdi ögrendik ki,AKP Il Baskaninin çiçegi burnunda devlet memuru olan esi atandigi birime Sube Müdürü yapilmis.2011 yilinin agustos ayinda özel sektörde çalisirken devlet memurluguna geçis yapan Nur Örki,daha bir yilini doldurmadan Denizli Merkezine tayin ediliyor ve atandigi birimde Sube Müdürü yapiliyor.Bayan Örki,Denizli merkezine atanirken,geldigi Buldan Devlet Hastanesindeki doktor açigini kapatmak için Denizli Devlet Hastanesi acil servisinden birer aylik süreyle diger doktorlara geçici görev çikariliyor.Bir bakima AKP il baskaninin esine sefa,diger doktorlara cefa layik görülebiliyor.Yaziktir, günahtir,ayiptir.

TAYIN IÇIN SAGLIK BAKANLIGI SEFERBER OLMUS!

Yaptigimiz arastirmada,AKP Il baskaninin esinin tayini için Saglik Bakanligi da seferber olmus.Bakanlik Müstesari da devreye girmis.Gerçek demokrasinin isledigi ülkelerde böyle bir skandal ortaligi ayaga kaldirir.Sorumlular istifa eder.Ancak bizim ülkede sorumlular koltuklarinda rahat bir sekilde oturur.AKP il baskani Avni Örki de koltugunda rahat oturmak için yeniden il baskanligina aday olur,esi de müdürlük koltuguna kurulur.

Halkin gözünün içine baka baka diger doktorlarla alay edercesine AKP Il baskaninin esinin sube müdürü yapilmasi tam bir rezalettir.Üstelik eski adiyla Saglik Ocagi olan Aile Sagligi Merkezlerinin Nur Örki’nin Müdürlügünü yaptigi subeye baglanmasi da bu rezaletin KDV’sidir.Bu merkezlerde görev yapan yüzlerce kidemli devlet memuru,memuriyet hayatinda bir yilini bile doldurmamis bir sube müdürünün emrine sokulmustur.AKP il baskaninin devlet memurlugundaki hak etmisligi,liyakati nedir ki düz bir memurken hemen sube müdürü yapilmistir.Simdi CHP olarak bir öneride bulunmak istiyoruz.Bu isi yarim birakmayin Nur Örki’yi memuriyet hayatinin ikinci yilinda yani 2013’te Il Saglik Müdürü,üçüncü yilinda yani 2014’te Saglik Bakanligi’nda Genel Müdür,dördüncü yilinda da yani 2015’te disarida Saglik Bakani yapin balli börekli terfi isin sanina ve AKP’ye yakisir olsun.

Simdi diyoruz ki,tüm bu yasananlar bir utanç tablosunu olusturmaktadir.Bu olaydan ilk baska Basbakan ve Saglik Müdürü ile AKP Denizli Milletvekilleri ve Il baskani ile diger sorumlular utanmalidir.Çünkü devlet kurumlari AKP’nin çftligi ya da arka bahçesi degildir.CHP olarak takipçisi oldugumuz bu olayi kiniyor,siddetle protesto ediyoruz.Utanmasi gerekenleri de yaptiklariyla birlikte halkimizin vicdanina birakiyoruz.


IL SAGLIK MÜDÜRÜ: ’NUR HANIM NITELIKLI BIRI’

Denizli Il Saglik Müdürü Dr. Erdogan Tas, Nur Örki’nin sube müdürü olarak atanmasinin siyasi polemik konusu yapilmamasi gerektigini savundu. Dr. Tas sunlari söyledi:

"Kurumumuzda yeni bir yapilanmaya gidildi ve halk sagligi il müdürlügü açildi. Bu müdürlük bünyesinde de yeni subeler olusturuldu. Dr. Nur Örki de, Bulasici Olmayan Hastaliklar Sube Müdürlügü’ne atanmistir. Biz yillara degil, nitelige bakariz, Nur Hanim nitelikli birisi. Bize göre Nur Örki üstlendigi görevi de layikiyla yapacaktir. Yeni yapilanma sürecinde bu isin üstesinden gelecektir."
<< Önceki Haber Sonraki Haber >>
ETİKETLER :Avni Örki Erdogan Tas Ömer Yurtseven Nur Örki Denizli
Benzer Haberler
En Yeni Videolar
Popüler Videolar
Anket
Köşk adayınız kim?
Deniz Baykal
Tayyip Erdoğan
Abdullah Gül
Haşim Kılıç
Meral Akşener
Doğu Perinçek
Son dakika, en son haber, yerel seçim 2014, chp, sözcü,  | MuhalifGazete.com
© Copyright 2013 Muhalif Gazete. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Gezi direnişi
Sözcü
Yasaklı Sitelere Giriş
SAĞLIK
SSK rapor parası sorgulama
e-devlet
SGK
SSK
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Beşiktaş haberleri
SİYASET
Kemal Kılıçdaroğlu
Seçim anketi
Yerel seçim
Mustafa Sarıgül
DÜNYA
Suriye savaşı
Mısır