Mehmet Agar`a `Denetimli serbest`

`Adaletin batsin` dedirten uygulama
26-04-2012  03:40:03

Yenipazar cezaevine giren eski bakan Mehmet Agar gelecek yil denetimli serbestlik yasasindan yararlanip özgürlügüne kavusabilecek.


Susurluk davasindan 5 yil hapse mahkum olan ve infaz yasasi uyarinca 2 yil cezaevinde kalacak olan eski bakan Mehmet Agar, gelecek yil denetimli serbestlik yasasindan yararlanip özgürlügüne kavusabilecek.Mehmet Agar’in, suç tarihinde yürürlükte olan eski infaz kanunu uyarinca 5 yillik cezasinin 2,5 yilini cezaevinde geçirmesi gerekiyor. 5 yillik ceza, sartla saliverilme süresi yari oraninda indirilerek hesaplaniyor. Buna göre 2 yil 6 ay cezaevinde kalmasi gereken Agar’in cezasindan her ay için de 6 gün düsülüyor. Böylece toplam 30 ay cezasi olan Agar’in 180 günü yani 6 ayi da infazdan düsüyor. Böylece geriye net 2 yil kaliyor.

Mehmet Agar
kimdir? için tiklayin


Bu sürenin bir yilinin Aydin Yenipazar ilçe cezaevinde geçirecek olan Agar, bir yilin ardindan, yeni çikan Denetimli Serbestlik Kanunundan da yararlanabilecek. Iyi halli olan hükümlüler, bu yasa geregi cezalarinin son bir yilini disarida geçirebiliyor.

Bu durumdakiler hakkinda, yurt disina çikis yasagi, elektronik kelepçe, kamuda zorunlu çalisma, belli bir bölgede ikamet etme gibi denetim tedbirleri uygulaniyor. Agar’in denetimli serbestlik yasasi geregi, 2013 yili Nisan ayinda serbest kalma ihtimali bulunuyor.
<< Önceki Haber Sonraki Haber >>
ETİKETLER :Mehmet Agar Susurluk davasi cezaevi denetimli serbest
Benzer Haberler
En Yeni Videolar
Popüler Videolar
Anket
CHP yerel seçim sonrası ne yapmalı?
Genel Başkan değişikliğine gitmeli
Dümeni sola kırmalı
Merkez sağ partiye dönüşmeli
Kapatılıp yerine sol bir parti kurulmalı
Son dakika, en son haber, yerel seçim 2014, chp, sözcü,  | MuhalifGazete.com
© Copyright 2013 Muhalif Gazete. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Gezi direnişi
Sözcü
Yasaklı Sitelere Giriş
SAĞLIK
SSK rapor parası sorgulama
e-devlet
SGK
SSK
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Beşiktaş haberleri
SİYASET
Kemal Kılıçdaroğlu
Seçim anketi
Yerel seçim
Mustafa Sarıgül
DÜNYA
Suriye savaşı
Mısır