Yilmaz Özdil`den çok çrpici bir Fethullah Gülen yazisi


16-06-2012  08:29:25

Hürriyet yazari Yilmaz Özdil, Fethullah Gülen`i ve Basbakan Erdogan`in Gülen`e yaptigi "dön" çagrisini yazdi.


Isim veremiyoruz, adres vereyim...


Kemal Kiliçdaroglu, Türkçe Olimpiyatlari’na gelen çocuklari kabul etti, “isim vermeden” tebrik etti. Deniz Baykal, Türkçe Olimpiyatlari’na mesaj gönderdi, “isim vermeden” sükranlarini sundu. Cumhurbaskani, Türkçe Olimpiyatlari’ndan ödül aldi, “isim vermeden” tesekkür etti. Basbakan, Türkçe Olimpiyatlari’na katildi, “isim vermeden” dön çagrisi yapti.

*

Olimpiyat Türkçe ama...
Isim yabanci heralde.
Bi türlü verilmiyor.

*

Isim vermeden yazayim bari.

*

Döner mi, bilmem.
Dönerse, Izmir’e döner.

*

Çünkü...

*

Geçen mart ayi. MIT krizi yasaniyor. Hükümet dahil, herkes “isim vermeden” ne diyecegini merak ediyor, cevap alamiyordu. Istanbul basini yana yakila araya ricacilar sokuyor, görüsme talep ediyor, reddediliyordu. Iste tam o günlerde... Sürpriz!
10 gazeteci kabul edildi.

*

Hepsi Izmirliydi.

*

Houston’a gezmeye götürülmüsler, seneye hizmete girecek olan cami, kilise ve sinagog’tan olusan Baris Bahçesi’ni yerinde incelemisler, e oraya kadar gelmisken, çiftlik’e de götürülmüslerdi... Ki, komsu kapisidir zaten Houston’la çiftlik arasi, 2 bin 250 kilometrecik!

*

Normalde, her zaman, tüm Türkiye’ye yayin yapan Istanbul basini çagirildi. Hep öyle olmustu. Bu sefer farkliydi. Ilk kez, yerel basin... Izmirli gazeteciler kabul ediliyordu.

*

Pek heyecanliydi bizim Izmir basini... Ilk kez milli oluyorlardi. Ancak, çiftlik’e girerken, siyasi soru sormamalari konusunda tembihlendiler. Peki ne soralim? “Sadece Izmir” denildi.

*

Vardilar çiftlik’e... Küçük bi gölet gözlerine çarpti. Bi kaç misafir evi, bi de yeni insa edildigi belli olan, büyük bina vardi. Oraya girecegiz sandilar. Dedim ya, tecrübesizler... Orasi degildi. Eski, ahsap, iki katli binaya götürüldüler. Alt kat yemek salonu gibi, üst kata çikarildilar. Sedirli salon. Oturdular. Çay ikrami, börek çörek... Giris kapisindan baska, küçük bi kapi vardi. Açildi. Çikti. Tek tek ellerini sikti, tanisti, hal hatir sordu. Sohbet basladi.

*

“Izmir’i çok özledim” dedi.
Gözleri doldu. Hatta “hasretten tutusuyorum” dedi. Hisarönü, Kemeralti, Bornova hatiralarini anlatti. Izmir’in, kendisinin manevi hayatinda çok önemli rolü oldugunu, Izmir halkina sükran duydugunu söyledi, kentin huzurlu atmosferinden bahsetti.

*

“Dönecek misiniz?” diye sordular... Aradan üç ay geçti, su anki kararini elbette tahmin edemeyiz ama, o gün “bi süre daha dönmemem daha hayirli olabilir” dedi. Bi süre’nin süre’sini söylemedi.

*

Expo’yu konustular...
“Çok yakindan takip ediyorum, ilgileniyorum, Izmir’in almasi için elimden geleni yapiyorum” dedi.

*

Sohbet bi saat sürdü. Izmirli gazetecileri görmekten çok
mutlu oldugunu, Izmir’i görmüs gibi oldugunu söyledi. Birer kalem hediye etti. Kapiya kadar geçirdi. Sagligi gayet iyiydi.

*

Isin, ekstra enteresan tarafi...
Izmirli gazeteciler, o kalemle, köselerinde Houston’a gittiklerini yazdilar, yerel televizyonlarda Houston’i anlattilar, çiftlik’e gittiklerinden hiç bahsetmediler.
“Isim vermediler” yani!
<< Önceki Haber Sonraki Haber >>
ETİKETLER :Yilmaz Özdilden Gülen yazisi Yilmaz özdilin köse yazisi Yilmaz özdilin 16 haziran yazisi köse yazilari köse yazilari yazarlar
Benzer Haberler
En Yeni Videolar
Popüler Videolar
Anket
Köşk adayınız kim?
Deniz Baykal
Tayyip Erdoğan
Abdullah Gül
Haşim Kılıç
Meral Akşener
Doğu Perinçek
Son dakika, en son haber, yerel seçim 2014, chp, sözcü,  | MuhalifGazete.com
© Copyright 2013 Muhalif Gazete. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Gezi direnişi
Sözcü
Yasaklı Sitelere Giriş
SAĞLIK
SSK rapor parası sorgulama
e-devlet
SGK
SSK
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Beşiktaş haberleri
SİYASET
Kemal Kılıçdaroğlu
Seçim anketi
Yerel seçim
Mustafa Sarıgül
DÜNYA
Suriye savaşı
Mısır