Suriye`de isyanci vahseti!

El Kaide tarzi infaz
16-10-2012  09:50:20

Sunday Times gazetesinde yayinlanan bir fotografta askerler kursuna dizilirken görülüyor.

Sunday Times gazetesinde yayinlanan bir fotografta, El kaide baglantili Islamci El Nusra örgütünden bir militan esir aldigi Suriye ordusu askerlerini kursuna diziyor.

Bati destekli Suriyeli “muhalif” gruplarin kan donduran katliamlarina her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Sunday Times gazetesinin yayinladigi bir fotografta, El Kaide baglantili Islamci El Nusra Cephesi’nin gerçeklestirdigi katliam gözler önüne seriliyor.

Bir El Nusra üyesi, fotograftan anlasildigi kadariyla, esir aldiklari en az on Suriye ordusu askerini kursuna diziyor. Elleri ve gözleri baglanarak bir kaldirim kenarina diz çöktürülen esir askerlerin baslarinin arkasindan tek tek ates ederek öldürüldügü anlasiliyor.

Bununla birlikte, El Nusra Cephesi’nin gerçeklestirdigi tek katliam bu degil. Haziran basinda, El Nusra Cephesi, bir petrol fabrikasinda çalisan 13 isçiyi kaçirip sorgulamasinin ardindan isçileri öldürdüklerini açiklamisti. Açiklamada "Tanri Deyr el Zor`da dogunun aslanlarina güç verdi ve güvenlik güçlerinin ve çetelerin köpeklerini cezalandirdik" denilmisti.

Muhaliflerin gerçeklestirdigi baska bir katliam da Agustos ayinda, Halep’in El Bab kasabasinda gerçeklesmisti. Kasabayi eline geçirdigini söyleyen muhalif bir grup, öldürdükleri polis memurlarinin cesetlerini postane binasinin tepesinden asagiya atmisti.

Baska bir örnekte, Özgür Suriye Ordusu üyeleri Halep’te esir aldigi Zeyno Berri ve adamlarini toplu bir sekilde katletmislerdi. Önce feci bir sekilde dövülüp ardindan bir kamyonetin araksinda yargilanan askerler, bir duvarin önüne dizilmis ve 40 saniye boyunca otomatik silahlarla taranmislardi.
<< Önceki Haber Sonraki Haber >>
ETİKETLER :suriyeli muhalifler Sunday Times El kaide muhalif muhalifgazete sözcü sozcu sözcü gazetesi sözcü.com haber haberler
Benzer Haberler
En Yeni Videolar
Popüler Videolar
Anket
CHP yerel seçim sonrası ne yapmalı?
Genel Başkan değişikliğine gitmeli
Dümeni sola kırmalı
Merkez sağ partiye dönüşmeli
Kapatılıp yerine sol bir parti kurulmalı
Son dakika, en son haber, yerel seçim 2014, chp, sözcü,  | MuhalifGazete.com
© Copyright 2013 Muhalif Gazete. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Gezi direnişi
Sözcü
Yasaklı Sitelere Giriş
SAĞLIK
SSK rapor parası sorgulama
e-devlet
SGK
SSK
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Beşiktaş haberleri
SİYASET
Kemal Kılıçdaroğlu
Seçim anketi
Yerel seçim
Mustafa Sarıgül
DÜNYA
Suriye savaşı
Mısır