Kılıçdaroğlu başbakan'a meydan okudu!

2014 yılı merkezi yönetim bütçe kanunu tasarısı görüşmeleri sırasında TBMM'de konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Başbakan’a hodri meydan diyorum. Onun ve benim katılacağım sadece ekonomi konularının konuşulacağı bir televizyon programına davet ediyorum kendisini" dedi.
Bu haber 2013-12-10 17:00:37 eklenmiş ve 2532 kez görüntülenmiştir.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Yolsuzlukları en başta bu parlamentonun engellemesine inanıyorsanız Sayıştay raporu neden gelmiyor? Hangi gerekçe ile gelmiyor bunu açıklamanız lazım. Benim yasama yetkimi yürütme organı kısıtlayamaz.

Eleştiri yapınca haklı veya haksız itiraz ediyorsunuz. Eleştiriden bir politikacının ders alması gerektiğine inanıyorum. Sizin vicdanınıza sesleniyorum.

Bu raporlar hakkında suçlulardan birisi de hiç kusura bakmasın TBMM Başkanı makamında oturan Cemil Çiçektir. TBMM'den hangi gerekçe ile Sayıştay'ın raporu saklanıyor. Yürütme organı yasamaya hesap vermemek için bu raporu saklıyorlar.

Bana sakın hiçbir yerde biz kul hakkı yemiyoruz demeyin sizin oylarınızla bu rapor gelmedi. (AKP'li vekillere seslendi)

132 sayfa rapor hazırlandı hiçbiri de Meclis'e gelmedi.

Bu bütçe meşru bir bütçe değildir. Bütçesi meşru olmayan bir hükümetin, parlamentoya hesap vermeyen bir hükümetin meşruiyeti de tartışılır.

Sayıştay'da TBMM'ye bilgi vermeyerek o da aynı suçu işledi.
Bu yürütme organı bu parlamentoya saygı duymuyor, değer vermiyor.

Hükümet yasaları çiğnerse vatandaşa ne diyeceğiz.
Hükümet tarafından yardım yapılan ABD'deki Kızılderili kabilenin barajı var.

TİKA, Tunas'a TOMA, kelepçe göndermiş,

Hükümeti halkı aldatmak konusunda takdir ediyorum! Hükümet halkı aldatmak konusunda çok becerikli.
Açık çek veriyorum Sayın Başbakan arzu ederse bu parlamentoda ekonomiyi konuşabiliriz.
Narenciye üreticisi gelsin bu kürsüden konuşsun ben de mutlu olacağım. Çifçiye dünyanın en pahalı akaryakıtın satıyorsun.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kılıçdaroğlu'nun çiftçinin durumunu anlatmasından rahatsız olarak hükümet sıralarından Kılıçdaroğlu'na laf attı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek de Bakar Eker'i uyardı.

SEN BU ÜLKEYE SAMAN İTHAL EDEN BAKANSIN

Kılıçdaroğlu, Mehdi Eker'e dönerek "Sen oradan laf atma sen bu ülkeye saman ithal eden bakansın saman. Kalkmışsın orada konuşuyorsun" dedi.
Törenle icra dairesi açan bir hükümetsiniz ne diyeyim ben size. Vatandaşın boğazını sıkmak için icra dairesi açıyorlar sonra da bakanlar gelip törenle açıyorlar. İcra dairelerinin sayısı ikiye katlandı.


EN ZENGİN SİYASETÇİ OLDUN

Ne diyordu 'yırtık ayakkabı ile siyasete girdik' diyordu (Erdoğan'a) , şimdi ne oldu dünyanın en zengin siyasetçilerinden biri.

Benim kazançlarımın tamamı kendi internet sitemde, tamamını kendi alın terim ile kazandım.

KILIÇDAROĞLU'NDAN KESİN HESAP KOMİSYONU ÖNERİSİ


Bu parlamentoya kesin hesap komisyonu gerekiyor. Bizim düşüncemiz şu, kesin hesap komisyonu kurulmalı başkanlığı da muhalefet partisine verilmeli.

5 yaşındaki çocuğu okula gönderdiniz.
Yüreğinde insan sevgisi olan, vicdan sevgisi olan bir insan 5 yaşındaki çocukları için rapor alan annelere dönerek "sizin çocuklarınız gerizekalı" diye suçlar mı? Erdoğan birazdan bu kürsüye gelecek bütün annelerden özür dilemesi gerekiyor.

5 tane ayrı Milli Eğitim Bakanı değiştirdiniz her biri ayrı telden çalıyor. Yazık değil mi o annelere sabahın köründe 5 yaşındaki çocuklarını okullara gönderiyorlar.

Başbakan gittiği illerde sıkıyönetim ilan ediyor.
Başbakan parlamentoya bile 150 koruma ile geliyor. Bence bakanları dışarı çıkartın korumalarla beraber oturun.

Kenan Evren bile böyle yapmadı. İstihbarat ile devlet yönetilmez. Devleti yönetecek insanın kalbinde önce insan sevgisi olmalı.

GEZİ HATIRLATMASI

O çocukların çadırlarını yaktınız. Ne oldu o çocuklar mizahla Erdoğan'ın fiyakasını çizdi.

O gençler idam sehpahalarından geçtiler yılmadılar, işkencelerden geçtiler yılmadılar senin TOMA'larından mı korkacaklar? Korkan kim? Burada oturan Başbakan.

O polis sizin yüzünüzden öldü.

Mala acıdığın kadar birazda cana acısan ne olur. 14 yaşındaki Berkin hala yoğun bakımda Beyefendinin derdi ne hala seramikler.

2004 MGK BİLDİRİSİ

'Elimde belge var açıklarsam deprem olur' diyorsun. Gördük senin belgelerini.

Erbakan'a 'neden dik durmadın' diyordun. Tıpış tıpış gittin imzaladın.

Şimdi ne oluyor gazeteye (Taraf) ve gazeteciye (Mehmet Barunsu) suç duyurusunda bulunuyorlar. Belge veren suçludur ama yayınlayan suçlu değildir. Bugüne kadar hiç bir gazeteci yayınladığı belge dolayısıyla hapise girmemiştir. Ama sizin dönemizde girebilir.
28 Şubat kararları yayınlandığında neden şikayetçi olmadınız?
Türkiye'yi yarı-açık cezaevine çevirdiniz. Mahkemeden sahte isimlerle gazetecileri dinlediniz.

Sayın Başbakana son olarak şunu sormak istiyorum "2013 Ankara'da doğalgazı hangi gerekçe ile karneye bağladınız?"

Suriye, Mısır, Irak ve İran'la kavgalıyız.

SURİYE'YE GİDEN SİLAH DOLU TIR
Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ne yasa dışı unsurlara silah sağlamak düşer mi? Suriye'de akan her damla kanın sorumlusu bu hükümettir. El Kaide ile neden işbirliği yapıyorsunuz?


 

petek temizliği
ETİKETLER : chp kemal kılıçdaroğlu TBMM Sayıştay
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Muhalifgazete.com
© Copyright 2010 Muhalif Gazete. Tüm hakları saklıdır. Sitemizde Son Dakika Haberler Yayınlanmaktadır.Yurttan ve Dünyadan En Son Haber Başlıklarını ve Gelişmeleri Haber Sitemizde Bulabilirsiniz.