H3N2 virüsü can aldı!


13-01-2014  08:37:52

Son günlerde binlerce kişi, grip nedeniyle yatağa çakıldı. Türkiye’de yüksek ateş, öksürük, burun akıntısı ve baş ağrısı şikayetleriyle seyreden çoğunlukla H3N2 virüsünün yol açtığı domuz gribi hızla yayılıyor.

%49’da H3N2 virüsü var

Sağlık Bakanlığı’nın son grip raporuna göre şüphelilerden alınan numunelerde pozitiflik oranı yüzde 49’a ulaştı. Her 100 bin kişiden 250’sine grip tanısı konuldu. Sağlık kurumlarına grip şüphesiyle başvurup numune alınanların hemen hemen tümünde A(H3N2) tipi virüs tespit edilirken hastalığa yakalananlarla ilgili ölüm vakası gözlenmedi. Ancak Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasından kısa süre sonra H3H2 virüsüne yakalanan 55 yaşındaki Süreyya Demir öldü. KKTC’ye akrabalarının yanına tatile giden Demir, Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’ne “öksürük”, “grip” şikâyetiyle gitti. Üç gün sonra hayatını kaybetti.


Türkiye’den tatil için KKTC’ye giden baldızı Süreyya Demir’in burada öksürük şikayetiyle Lefkoşa’da Acil Servise gittiğini belirten İrfan Tokdemir, “Muayene edildi serum takıldı. Daha sonra Ayaktan Tanı ve Tedavi Merkezi’ne alınan baldızım, burada üç gün yattıktan sonra konuşamaz ve yürüyemez hale geldi. Üç günün sonunda fenalaşınca da yoğun bakıma aldılar. Ama baldızım vefat etti. Doktorlar bize ‘Hastanızın ciğerleri iflas etti’ dedi. Sonra da zatürree olduğu söylendi. Ardından da H3H2 virüsünden hayatını kaybettiğini bize ilettiler” dedi.

 

Vatan

 

<< Önceki Haber Sonraki Haber >>
ETİKETLER :KKTC H3N2 sağlık hastalık virüs grip
Benzer Haberler
En Yeni Videolar
Popüler Videolar
Anket
CHP yerel seçim sonrası ne yapmalı?
Genel Başkan değişikliğine gitmeli
Dümeni sola kırmalı
Merkez sağ partiye dönüşmeli
Kapatılıp yerine sol bir parti kurulmalı
Son dakika, en son haber, yerel seçim 2014, chp, sözcü,  | MuhalifGazete.com
© Copyright 2013 Muhalif Gazete. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Gezi direnişi
Sözcü
Yasaklı Sitelere Giriş
SAĞLIK
SSK rapor parası sorgulama
e-devlet
SGK
SSK
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Beşiktaş haberleri
SİYASET
Kemal Kılıçdaroğlu
Seçim anketi
Yerel seçim
Mustafa Sarıgül
DÜNYA
Suriye savaşı
Mısır