Halk Bankası'ndan Kamu Çalışanlarına Özel Kredi

Halk Bankası çeşitli meslek gruplarının zaman zaman özel krediler sunmaktadır. Bu gruplar arasında kamu çalışanları her zaman için ilk sırada yer alır. Kamu çalışanlarına normal şartlarda verilmekte olan ihtiyaç kredisinden farklı olarak özel bir şekilde farklı vadelerde ve farklı faiz oranları ile krediler sunulur. Kamu çalışanı olarak bulunmakta olan müşterilere tüm nakit ihtiyaçlarını karşıla

02 Ekim 2021 20:38 Ekonomi
Halk Bankası'ndan Kamu Çalışanlarına Özel Kredi

Halk Bankası çeşitli meslek gruplarının zaman zaman özel krediler sunmaktadır. Bu gruplar arasında kamu çalışanları her zaman için ilk sırada yer alır. Kamu çalışanlarına normal şartlarda verilmekte olan ihtiyaç kredisinden farklı olarak özel bir şekilde farklı vadelerde ve farklı faiz oranları ile krediler sunulur. Kamu çalışanı olarak bulunmakta olan müşterilere tüm nakit ihtiyaçlarını karşılamak için 1.63 faiz oranından başlamakta olan bütçelerine uygun şekilde geri ödeme koşullarıyla 100.000 TL'ye kadar 36 ay vadeli bir şekilde kredi sunulmaktadır.

issizlik-maasi-tazminat-yillik-izin-flas-deta-5080699.jpg

Tutar ve ödeme koşulları

Kamu çalışanlarına 2 farklı çeşit kredi verilmektedir. Bunlardan bir tanesi tahsis ücretli diğeri ise tahsis ücretsiz olan kredidir. Tahsis ücretli olan krediye almak isteyen vatandaşlar 1.63 faiz oranıyla 100.000 TL limitli kredi kullanabilirler. Tahsis ücretsiz olarak almak isteyen vatandaşlar ise 1.68 faiz oranıyla gene aynı şekilde 100 bin TL limit ne kadar kredilerini kullanabilirler. Bu noktada tercih hakkı tamamen müşterilerin kendisine bırakılmıştır. İsteyen müşteri herhangi bir şekilde istediği bu iki seçenekten bir tanesini tercih edebilir. Banka bu noktada herhangi bir şekilde vatandaşlarını hiçbirini yönlendirmez.

Kredi ödemelerini nasıl yapacağım

Halk Bankası kamu çalışanlarına birçok farklı yöntem ile ödeme imkanı sağlamaktadır. Ödeme imkânlarından herhangi birisini tercih ederek istediğiniz gibi krediyi ödeyebilirsiniz.

Aylık eşit taksitli ; Kredinizi normal klasik olarak aylık eşit taksitli bir şekilde 36 taksitle ödeyebilirsiniz

Artan taksitli ; Kredinizi her ay veya her sene artacak şekilde ayarlayarak Kredi denizi ödeyebilirsiniz

Azalan taksitli ; Kredinizi yüksek miktarda ödemeye başlayarak daha sonradan düşük taksitleri çevirerek ödeme imkânına sahipsiniz

3 ayda 1 eşit taksitle ; Kredinizi Aylık değil de 3 aylık 1 aylık olarak taksitlendirerek de ödeme imkanınız bulunmaktadır.

Serbest ödemeli olarak ; Kredinizi belirli zaman aralıklarında değil banka ile konuştup anlaşılma noktasına varıldıktan sonra serbest ödemeli olarak da ödeme şansınız bulunmaktadır.

Kredi miktarı ve taksitleri

Kamu çalışanları belirtilen bu kampanya çerçevesinde 100.000 TL limit ne kadar kredi kullanabilirler. Kullanılacak kredinin vade sayısı 36 ile sabitlenmiştir. Bu sebeple vade sayısı 36'ya geçememektedir. Alınmış olan karar çerçevesinde devlet tarafından sunulmuş en yüksek kredi 36 ay taksitle verilmektedir. Kullanılan kredi 1.63 faiz oranıyla verilmektedir. Bu kredi de 525 TL tahsis ücreti alınmaktadır. Kullanılan kredi 3895 TL 62 kuruş olarak ödemesi gerçekleşir. Yıllık maliyet oranı 26.6558 dir.

Krediyi nasıl kullanabilirim

Krediyi kullanmak için Halkbank internet şubesine veya bunun dışında Halkbank mobil şube giriş yapmak suretiyle kullanmanız mümkündür. Bunun dışında size en yakın bulunmakta olan Halkbank şubelerini ziyaret ederek kredi ile ilgili bilgi alabilir ve başvurularınızı şube üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Kredinin başvurulmasının arkasından banka tarafından bir takım değerlendirmeler yapılır. Banka 18 yaşının altındaki hiçbir vatandaşa kredi vermemektedir. Aynı zamanda bu krediyi kamu çalışanlarına özel olarak verilmekte olduğundan dolayı kamu çalışanı olduğunuzu ispat edecek bir takım belgeler sizden istememektedir. Aynı zamanda bazı durumlarda kefil istemesi durumu da banka için mümkündür. Bunun dışında ayrıca kredi notunuz da herhangi bir sorunun bulunmaması gerekir.

Halkbank kredileri

Halk Bankası çeşitli meslek gruplarının zaman zaman uygun koşullu krediler ve vermesi ile tanınmaktadır. Bunun dışında tüm vatandaşlara hitap eden ve koşulları tüm vatandaşlar için geçerli olan birtakım krediler de verilir. İnternet şubesi üzerinden veya internet sitesi üzerinden kredi ile ilgili olan bilgilerin detaylı bir şekilde incelenmesi sonucu vatandaşlar kendilerine en uygun olan krediyi tercih ederek gerek internet üzerinden gerek mobil bankacılık üzerinden veya gerek şubeler üzerinden kredilere başvuru yapabilirler.

31.jpg

Dijital olarak yapılan başvurular neticesinde müşteriler bankaya davet edilebilir. Bu doğrultuda eğer kredi onaylanması halinde istenen belgeler var ise belgelerin tam olarak şubeye intikal edilmesi gerekmektedir. Banka bazı durumlarda bazı müşterilerinden kefil isteyebilmektedir. Müşterilerin bu duruma itiraz etmesi gibi bir durum söz konusu değildir

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.