Halkbank Ve Akbank Arasında 50.000 TL'lik Faizsiz Kredi Anlaşması

Halk Bankası ile Akbank bugün yapmış oldukları açıklama ile birlikte oldukça büyük bir krediyi vatandaşlara vereceğin açıkladılar.

02 Ekim 2021 20:51 Ekonomi
Halkbank Ve Akbank Arasında 50.000 TL'lik Faizsiz Kredi Anlaşması

Yapılan açıklama ile birlikte Türkiye'nin en büyük kamu Bankası olarak bilinmekte olan Halk Bankası yine Türkiye'nin en büyük özel bankalarından bir tanesi olarak bilinmekte olan Akbank arasında oldukça büyük bir anlaşma imzalandı. Yapılan anlaşmadan vatandaşlar oldukça karlı çıktı. Bu zamanlarda verilmiş olan en büyük ve en kapsamlı kredi bu iki bankanın yapmış olduğu anlaşma çerçevesinde ortaya çıktı. 50.000 TL gibi oldukça büyük bir kredi vereceklerini açıklayan 2 banka tarafından müşteriler oldukça memnun edildi. Halk Bankası tarafından yapılan Açıklama ile birlikte akabinde hızlı bir şekilde Akbank tarafından da açıklama yapıldı. Bankalar tamamen vatandaş odaklı olarak sunacakları bu konu ile ilgili olarak gelecek zamanlarda daha büyük ve daha kapsamlı kredilerinde 2 banka tarafından sunulacağı bilgisi verildi.

ikramiye-mujdesi-calisanlar-alacak-en-az-1-101-5019421.jpg

Halkbank 50.000 TL faizsiz kredi

Halkbank tarafından yapılmış olan açıklama ile birlikte 50.000 TL'lik faizsiz kredinin verileceği bilgisi iletildi. Önceki kredilerden farklı olarak bu sefer Akbank ile anlaşmalı olarak verilecek olan kredi için herhangi bir şekilde faizi bulunmuyor. İki banka yapmış olduğu dev anlaşma ile birlikte milyonlarca vatandaşın kredi ihtiyacını böylece karşılanmış olacak.

Halk Bankası'na yapılmış olan açıklama ile birlikte Halkbank şubelerinden kredi başvurusu yapılabileceği aynı zamanda internet üzerinden krediye başvur olabileceği veya telefon bankacılığı kullanmakta olan vatandaşların gene bu krediye anında başvuru sağlayabilecekleri bilgisi verildi. Banka tarafından verilecek olan kredi ile Akbank tarafından verilecek olan kredi arasında herhangi bir fark bulunmuyor. Kredi kullanmak isteyen vatandaşların kişisel kimlik bilgileri ile birlikte aynı zamanda sigorta olarak çalıştığı iş yeri ile ilgili belgeleri maaş bordroları ile birlikte bankaya sunmaları gerekiyor. Başvurunun uygun görülmesi durumunda yapılacak değerlendirme neticesinde kredinin olumlu veya olumsuz karşılandığı müşteriye bildirilecek.

Akbank 50.000 TL Faizsiz Kredi

Halkbank tarafından yapılan açıklama ile birlikte hemen arkasından Akbank tarafından da benzeri bir açıklama yapıldı. 50.000 TL'lik faizsiz kredinin Halkbank ile yapılan anlaşma çerçevesinde vatandaşlara faizsiz bir şekilde sunulacağı bilgisi verildi. Krediye başvuru Akbank şubelerinden olduğu gibi aynı zamanda internet üzerinden de yapılabiliyor.

Mobil bankacılık kullanmakta olan vatandaşlar da tıpkı internet bankacılığı ve şubeler üzerinden olduğu gibi müşteri hizmetleri aracılığıyla direkt olarak kredi anlaşması sağlayabiliyorlar. Kredi ile ilgili yapılan başvuru ile kısa bir süre içerisinde vatandaşların bu krediye uygun görülüp görülmediği ile ilgili bilgilendirme yapılacak. Kredi başvurusu ile ilgili sınırlandırma da bulunmuyor. Yani vatandaşlar bu krediye İstedikleri kadar başvurabilirler. Her iki bankanın müşterisi olan vatandaşlar da bu krediye 2 banka üzerinden de başvurup başaramayacakları ile ilgili birtakım sorular soruyorlar. 2 banka ortak olarak çalışmakta olduğundan dolayı ekranlarında bu kişilerle ilgili sadece bir işlemin gerçekleştirilebileceği görürler.

0x0-isbasi-egitimde-gunde-10868-lira-odeme-1632714241361.jpg

Yani Örneğin Halkbank Üzerinde yapılacak başvuru üzerinden olumsuz değerlendirilen bir vatandaş veya olumlu karşılanmış bir vatandaş Akbank tarafından tekrardan aynı şekilde uygulama ile karşılaşılıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.