İnsanbul Vakfı ‘Kurban Bağışı Kampanyası’ Başlattı

İnsanbul Vakfı ‘Kurban Bağışı Kampanyası’ Başlattı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlıİstanbul Vakfı, 'Kurban Bayramı Bağış Kampanyası' başlattı. Kampanyada kurban hisse bedeli 8 bin 950 TL olarak belirlendi. Vakıftan yapılan açıklamada, "Dini vecibelere uygun, hijyenik ortamda kesilen kurbanlar, evlerine hiç et girmeyen binlerce aileyi sevindirecek" dendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlıİstanbul Vakfı, "Kurban Bayramı Bağış Kampanyası" başlattı. Kampanyada kurban hisse bedeli 8 bin 950 TL olarak belirlendi. Vakıftan yapılan açıklamada, "Dini vecibelere uygun, hijyenik ortamda kesilen kurbanlar, evlerine hiç et girmeyen binlerce aileyi sevindirecek" dendi.

İstanbul Vakfı’nın, bu yıl 4. kez düzenlediği Kurban Bayramı Bağış Kampanyası'nın başladığı duyuruldu. İstanbul Vakfı'ndan yapılan açıklamaya göre, internet üzerinden başvuru yöntemiyle yapılan kampanyaya katılmak isteyenler, https://istanbulvakfi.istanbul sitesi üzerinden bağışta bulunabilecek.

KURBAN HİSSE BEDELİ 8 BİN 950 LİRA

İstanbul Valiliği’nin (23-678) numaralı yardım toplama iznine istinaden başlatılan kampanyada kurban hisse bedeli 8 bin 950 TL olarak belirlendi. Kampanya, 27 Haziran 2023 (arife günü) saat 11.00’e kadar sürecek. Kurban Bağış Kampanyası ile ilgili bilgilere İstanbul Vakfı web sitesinden ulaşılabiliyor.

KESİMLER NOTER HUZURUNDA YAPILACAK

Bayramın ilk günü, vekaleti alınan bağışçıların kurban kesim işlemine başlanacak. Kurbanlar, her yıl olduğu gibi dini vecibelere uygun, hijyenik ortamda, veteriner hekimlerin gözetiminde kesilecek. Bayramın üçüncü günü akşamına kadar devam edecek kesim işlemleri noter huzurunda görsel kayıt altına alınacak.

KURBAN DERİLERİNDEN ELDE EDİLEN GELİRLE EĞİTİME DESTEK VERİLECEK

Kesimin tamamlanmasının ardından 3 gün dinlendirilen etler, kuşbaşı olarak pişirilip konserve haline getirilecek. Geçen yıl kurban işlemlerine eklenen kolojenli et suyu, işkembe ve kelle paça çorbasıüretimi bu sene de gerçekleştirilecek. Kurban derilerinin satışından elde edilen gelir eğitime destek olarak kullanılacak.

İstanbul Vakfı, geçtiğimiz yılki bağışlarla 700 bin aileye konserve ve 80 bin 500 çocuklu aileye de et suyu (katkısız kolojen), işkembe ve kelle paça çorbası ulaştırdı.

ANKA Haber Ajansı