Kimlikle Gelene 50 Bin TL Kredi! Vakıfbank Duyurdu!

Maddi zorluk içinde olan vatandaşlara müjdeli haber Vakıfbank’tan geldi. Bankadan yapılan açıklamada ihtiyaç sahibi vatandaşlara düşük faizle kredi desteği sunulacağı ifade edildi. İşte detaylar…

30 Eylül 2021 16:21 Ekonomi
Kimlikle Gelene 50 Bin TL Kredi! Vakıfbank Duyurdu!

Vatandaşlar maddi olarak zorluk içinde olduklarını her fırsatta dile getirmeye devam ediyor. Salgından dolayı pek çok işletme ve vatandaş ciddi gelir kaybına uğradı. Ekonomik kayıpların üzerine okulların açılmasından dolayı vatandaşlar eğitim için ciddi miktarda maddi kaynak ayırmak zorunda kaldı. Bu süreçte borçlar da önemli ölçüde artış gösterdi. Borçlu vatandaşlar hem borçlarını kapatmak hem de çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak adına düşük faizle kredi veren bankaları araştırmaya devam ediyor. Kamu bankalarından olan Vakıfbank, acil ihtiyaçların karşılanması adına düşük faiz oranı ile 50 bin TL’lik kredi desteği vereceğini açıkladı. Kredinin en önemli özelliklerinin başında 3 aylık ödemesiz dönem seçeneği bulunması. Böylece 2021 yılında kullanılan kredi için geri ödemeye 2022 yılında başlanabiliyor.

26.jpg

Uygun Faiz Oranı İle İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yüzde 1.55 faiz oranı üzerinden 36 ya vade süresi ile 50 bin TL’ye kadar kredi desteği verecek. Vatandaşlar bu kredi desteği ile hem borçlarını ödeyebilecek hem de harcamalarını gerçekleştirebilecek. Uygun faiz oranları üzerinden sunulan kredi paketinin geri ödemesi müşterinin seçeceği geri ödeme planına göre oluşturulmakta, müşteri böylece sürpriz borçlarla karşı karşıya kalmamaktadır.

Bu kapsamda,

  • Aylık eşit taksitli,
  • Azalan taksitli,
  • Artan taksitli,
  • 3 ayda bir kez eşit taksitli,
  • 3 aylık ödemesiz dönem, kalanı eşit taksitli,
  • Son taksit için balon ödeme
  • Değişken taksitli

Seçeneklerinden birisi ile geri ödeme planı oluşturulmaktadır.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Vakıfbank tarafından sunulan kredi paketine özel sektör çalışanları, memurlar ve emekliler başvuru yapabiliyor. Başvuru işlemleri için Vakıfbank Şubeleri kullanılabilmektedir.

Bunun yanı sıra SMS ile de saniyeler içinde krediye başvuru yapılabiliyor.

KREDI, T.C. Kimlik Numarası, Aylık Gelir Miktarı, bu bilgileri 5724’e SMS göndererek krediye başvuru yapılabiliyor.

Örnek SMS: KREDI 12345678912 4000

5.jpg

Geri Ödeme Planı

Banka tarafından 36 ay vade süresi ile 50 bin TL’lik kredi desteği veriliyor. Ödeme planı içerisinde 3 ay ödemesiz dönem seçilirse, kredi kullanan kişi ilk 3 aylık süreci ödeme yapmadan geçiriyor, kredi geri ödemeleri 33 aylık vade süresi üzerinden yapılıyor.

Vakıfbank’tan 36 ay vade süresi ile 50 bin TL kredi kullanılması halinde aylık faiz oranı yüzde 1.55 olacaktır, kredinin aylık taksit tutarı 1.917,81 TL, geri ödenmesi gereken toplam tutar 69.041,16 TL olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum