Maaşını Halkbank'tan Alanlara Özel Kredi

Halk Bankası genel olarak tüm vatandaşlarımıza ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen limitlerde krediler vermektedir. Fakat Halk Bankası Bazı müşterilere özel bazı oranlar veya vadelerle kredi verebilir. Bu grupta arasında Halk Bankası üzerinden maaşını almakta olan vatandaşlarımız bulunmaktadır.

02 Ekim 2021 20:33 Ekonomi
Maaşını Halkbank'tan Alanlara Özel Kredi

Halk Bankası genel olarak tüm vatandaşlarımıza ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen limitlerde krediler vermektedir. Fakat Halk Bankası Bazı müşterilere özel bazı oranlar veya vadelerle kredi verebilir. Bu grupta arasında Halk Bankası üzerinden maaşını almakta olan vatandaşlarımız bulunmaktadır. Maaşını Halk Bankası üzerinden almış olan vatandaşlar daha uygun koşullarda daha evrak talebi ile kredi alabilir. Maaşlarını banka üzerinden almakta olan müşterilere tüm nakit ihtiyaçları ile alakalı olarak 1.60 faiz oranından başlamak koşuluyla bütçelerine en uygun bir şekilde geri ödeme seçenekleri ile 100.000 TL'ye kadar 36 ay vadeli bir şekilde kredi sunulmaktadır.

10.jpg

Tutar ve ödeme koşulları

Halkbank maaşını kendi bankası üzerinden alan müşterilerine oldukça uygun koşullarda cazip krediler vermektedir. 100.000 TL gibi önemli bir miktarı aylık olarak 1.60 faiz oranından veya 1.65 noktasından vermek üzere oldukça cazip tahsis ücreti bulunmayan krediler sunmaktadır. Piyasa koşullarından son derece düşük ve birçok ödeme şekli ile birlikte sunmuş olan krediyi müşteriler oldukça büyük ilgi ile takip etmektedir. Maaşını Halkbank üzerinden almış olan vatandaşlar 5 farklı ödeme yöntemi ile kredileri ödeyebilirler. Bu noktada tercih tamamen müşteriye bırakılmaktadır.

Aylık eşit taksitli ödeme; 100.000 TL limitli olarak kullanılacak olan krediyi 1.60 1.65 faiz oranı aralığında kullanmakta olan vatandaşlar aylık olarak 36 eşit taksitle kredilerin ödeyebilirler. Klasik olarak tüm bankalarda kullanılmakta olan bu ödeme yöntemi en fazla kullanılan ödeme yöntemlerinden bir tanesidir.

Artan taksitli ödeme; 100.000 TL limitli 1.60 1.65 aralığında faiz oranıyla sunulmuş olan krediyi artan taksitli bir ödeme sistemi ile de ödemeniz mümkündür. Bu ödeme sisteminde ilk taksitlerini daha küçük tutarlarda olmakta ilerleyen taksitlerinizi lise miktarı artmaktadır. Faiz oranında veya toplam ödeme miktarında herhangi bir farklılık bu noktada olmayacaktır.

Azalan taksitli ödeme; 100.000 TL limitli olarak kullanılacak olan kredi de 1.60 1.65 faiz oranı aralığında kredi sunulacaktır. Sunulan kredi 36 eşit taksitli bir şekilde verilecektir. Fakat burada farklılık azalan taksitler şeklinde ödemenin olmasıdır. Yani ilk taksitlerin yüksek miktarlarda olması ilerleyen miktarların ise azalması müşterinin talebi ile olabilmektedir.

3 ayda 1 eşit taksitle ödeme; Banka maksimum 36 ay taksit uygulaması kullanmaktadır. Fakat emekliler gibi bir takım meslek grupları üç ayda bir olacak şekilde maaşlarını almakta olmalarından dolayı 3 ayda bir ödeme sistemi talep etmektedir. Halk Bankası 100 bin TL'lik kredisini 36 taksitle değil 12 taksitle 3 ayda bir ödemeli olacak şekilde de sunabilmektedir. Müşteri bu şekilde talep etmesi durumunda ödemeleri buna göre ayarlanır.

Serbest ödemeli; Koşulları tamamen farklı olan vatandaşlar da bulunmaktadır. Böyle bir durumda 100 bin TL'ye kadar kullanılacak olan ihtiyaç kredisini size özel ödeme sistemi geliştirilerek buna göre ödeme imkanınız bulunmaktadır. Bankada ile yapılan görüşmeler neticesinde varılan anlaşma Ile birlikte vatandaşlar ödemelerini varılan anlaşmaya göre yaparlar.

0x0-1632033114268.jpg

Örnek ödeme tablosu

Maaşlarını Halkbank üzerinden almış olan vatandaşlar 100 bin TL'ye kadar kredi kullanmaları durumunda bu kredileri 36 eşit taksite bölebilmektedir. Kullanılacak olan Kredi 1.60 tahsis ücretli olarak veya 1.65 tahsis ücretsiz olarak faiz denilmektedir. Tahsis ücreti olarak kredinin kullanılması durumunda 525 TL tahsis ücreti ödemesi yapılmaktadır. Tahsis ücreti olmaması durumunda ise bu ücret ödenmemektedir. Tahsis ücretli olarak kullanılacak kredinin aylık ödemesi 3873 TL 06 kuruştur. Tahsis ücretsiz olarak kullanılacak kredinin aylık ödemesi ise 3910 TL 69 kuruştur. Tahsis ücretli olarak kullanılan kredinin yıllık toplam maliyet oranı %100 26,1191 dir. Tahsis ücretsiz olarak kullanmış olan kredinin yıllık toplam maliyet oranı ise 26.5261 dir

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.