ÇANKAYA BELEDİYESİ'NDEN ÖĞRENCİLERE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ

ÇANKAYA BELEDİYESİ'NDEN ÖĞRENCİLERE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ
Çankaya Belediyesi, Halide Edip Adıvar Ortaokulu öğrencilerine ağız ve diş sağlığı eğitimi verdi.

Çankaya Belediyesi, Halide Edip Adıvar Ortaokulu öğrencilerine ağız ve diş sağlığı eğitimi verdi.

Halide Edip Adıvar Ortaokulunu ziyaret Çankaya Belediyesi Diş Hekimleri, ağız ve diş sağlığının neden önemli olduğu konusunda öğrencilere bilgiler aktardı. Vücut sağlığının ağızdan başladığına dikkat çekilen eğitim semineri, ağız ve diş sağlığını içeren çizgi film gösterimi ile başladı.

Ağız yapısını ve dişleri tanıtan diş hekimleri, özellikle temizliğin ve diş fırçalamanın önemini anlattı. Ağız ve diş sağlığının neden önemli olduğu, nelere dikkat edilmesi gerektiğinin altınıçizen hekimler, temizlik ve fırçalama olmadan dişlerde ve dişetlerinde yaşanacak sorunlarıörnekleriyle anlattı. Soru cevap yöntemiyle desteklenerek bilgilerin pekişmesini sağlayan seminer, öğrencilerin interaktif katılımı ile sona erdi.

ÜÇ NOKTADA ÜCRETSİZ HİZMET

Çankaya Belediyesi'nin semtlerde bulunan ağız ve diş sağlığı poliklinikleri de vatandaşlara ücretsiz sağlık hizmeti vermeye devam ediyor. Vatandaşların sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın sağlıkta eşitlik ilkesi ile verilen ücretsiz hizmette diş çekimi, dolgu, diş taşı temizliği yer alıyor. Vatandaşların randevu alarak yararlanabileceği polikliniklerin iletişim bilgileri ise şöyle:

-Hüseyin Kölemenoğlu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği: Aydınlar Mah. Çelikkale Sok. No: 14 Dikmen Tel: 482 56 60

-Prof. Dr. Nusret Fişek Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği: Sancak Mah. Turan Güneş Bulvarı 516. Sokak Yıldız Hizmet Binası içi Tel: 458 90 40

-100. Yıl Çankaya Evi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği: İşçi Blokları Mahallesi 1534. Sokak ile 1524. Sokak Kesişimi Tel: 285 85 99

ANKA Haber Ajansı