'Heardle' nedir? İşte yeni viral oyun hakkında bilmeniz gerekenler

'Heardle' adlı yeni bir oyun netizenleri fırtına gibi alıyor gibi görünüyor. Wordle'ın kazanan formülünden ilham almış gibi görünüyor. Heardle'ın yaratıcıları bunu şöyle tanımlıyor: "Wordle gibi ama müzik için."

06 Mart 2022 10:00 Gündem
'Heardle' nedir? İşte yeni viral oyun hakkında bilmeniz gerekenler

Bu yeni oyun Wordle'dan çok şey ödünç alıyor, örneğin oyuncular sadece altı tahmin alıyor ve bulmaca her 24 saatte bir yenileniyor.

Oyunun açıklaması, "Müzikal bir dokunuşla Wordle'a saygıyla bir saygı duruşu" diyor.

"Her Heardle, son on yılda en çok dinlenen şarkılar listesinden rastgele seçiliyor. Öne çıkan tüm sanatçılara çok sevgiler (ve ilgili tüm telif hakları)" diye ekledi.

Tailwind, Noto Serif Display, Soundcloud, Svelte, Noto Sans, IconSVG, autocomplete.js ve Vercel'i kullanır.

Oyunun yaratıcıları Omakase, kendilerini "harika şeyler tasarlamayı ve inşa etmeyi seven müzik hayranları - Heardle gibi şeyler!" olarak tanımlıyor.

Her turda, oyuncular bir şarkının üç saniyelik parçalarını duyar ve çalınan her parça parçasına göre parçayı adlandırmaya çalışırlar. Yanlış veya atlanmış bir tahmin, sonraki üç saniyenin ses klibine eklenmesiyle sonuçlanır.

Oyuncular yanıtlarını, otomatik olarak doldurulmuş şarkıların ve sanatçı seçeneklerinin bir listesini sunan otomatik olarak doldurulmuş bir açılır kutuya yazabilirler. Yani yazım yanlışları sorun değil.