Starbucks, ABD ve Kanada'da kağıt bardakları aşamalı olarak kaldırmayı planlıyor

Bir sonraki Starbucks kahveniz sürdürülebilirliğin bir yanıyla gelebileceğinden, bu hazır kupaları tekrar hazırlayın.

18 Mart 2022 10:00 Gündem
Starbucks, ABD ve Kanada'da kağıt bardakları aşamalı olarak kaldırmayı planlıyor

Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, gelecek yılın sonuna kadar ABD ve Kanada'daki Starbucks müşterilerinin içecekleri için kişisel, yeniden kullanılabilir bir bardak kullanabileceklerini duyurdu. Değişiklik, kafede, arabaya servis ve mobil siparişlerde sipariş edilen içecekler için geçerli olacaktır.

Starbucks Başkanı ve CEO'su Kevin Johnson yaptığı açıklamada, "2030 için cesur bir uzun vadeli sürdürülebilirlik vizyonumuz ve iddialı hedeflerimiz var." Dedi. (Johnson CEO olarak görevinden ayrılıyor; eski Starbucks lideri Howard Schultz geçici şef olarak geri dönüyor.)

Johnson, "Dünyanın dört bir yanındaki Starbucks ortakları, gezegenimizi koruma konusunda tutkulu ve gezegenden aldığımızdan daha fazlasını vermemizi sağlayan yeniliği yönlendirmenin tam merkezinde yer alıyor" dedi.

Starbucks, 2020'de 2030'a kadar atıkları %50 azaltma hedefini açıkladı. Şirket, 2025'e kadar, müşterilere "bir kişisel veya Starbucks'ın yeniden kullanılabilir şekilde sağladığı bir kişiye kolay erişim sağlayarak yeniden kullanılabilirleri kullanmaya yönelik bir "kültürel hareket" yaratmak istediğini söylüyor. her ziyaret için kupa."

Starbucks, geçtiğimiz on yılda birkaç başka yeşil girişimi daha duyurdu.

2012 yılında, kahve telvesi ve satılmayan hamur işlerini plastik ve çamaşır deterjanına dönüştürmek için bir girişim başlattı. Ayrıca plastik pipetlerin kullanımdan kaldırılmasını taahhüt etti.

Ve 2015'te Starbucks, fast-food şirketlerinin nasıl daha sürdürülebilir ambalajlar yarattığına dair bir analizde en yüksek notları aldı.