TEPEBAŞI’NIN ‘İKLİM İZCİLERİ’ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

TEPEBAŞI’NIN ‘İKLİM İZCİLERİ’ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen İklim İzcileri programına katılan çocuklar izciliği ve doğayıöğrenmeye devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen İklim İzcileri programına katılan çocuklar izciliği ve doğayıöğrenmeye devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Tepebaşıİklim Sözcüleri programıçerçevesinde çocuklara doğa-çevre ve iklim değişikliği bilinci aşılamak amacıyla başlatılan İklim İzcileri programı sürüyor. Çocuklarda özgüven, sorumluluk duygusu, liderlik, takım çalışması gibi becerilerin geliştirilmesinin hedeflendiği programda, izcilik eğitimi de veriliyor.

Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda düzenlenen eğitimde mayıs ayıçalışmaları dolu dolu geçti. Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Doç. Dr. Hıdır Karaduman, okul öncesi öğretmenliğinden Dr. Öğr Üyesi Ümran Alan ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Programı 4. sınıf öğrencilerinin de katılımıyla riskli alan eğitim seti tanıtıldı. Çocuklara eğitim setiyle deprem, sel, erozyon gibi afetlere yönelik farkındalık oluşturmak amaçlanırken aynı zamanda da eğlenerek öğrenme fırsatı sunuldu. Çadır için kullanılan parçalar gösterilerek kurulum ve toplama çalışması yapıldı.

Yarışmalar ve oyunlar ile bedensel, ruhsal aktiviteler düzenlenecek program kapsamında, her ayın ilk 2 pazar günü izcilik, son 2 pazar günü ise iklim ve çevreye yönelik eğitimler, atölyeler, teknik geziler yapılacak. 10-15 yaş aralığında yaklaşık 30 öğrencinin yer aldığı program Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda başladı. Hava durumuna göre uygulamalı kamplar da Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı'nda ya da doğayla iç içe başka alanlarda da yapılabilecek.

Konu hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 211 40 00 / 3351 - 3353 numaralı telefonlardan İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü yetkililerine ulaşabilecek.

ANKA Haber Ajansı